Ako si kupovať sledovanosť súcitom

Autor: Andrej Krištúfek | 2.12.2007 o 20:54 | Karma článku: 10,48 | Prečítané:  1074x

Aj napriek nedostatku času na učenie som dnes uvažoval nad tým, že zhliadnem aspoň časť relácie Slovensko hľadá superstar. Chuť ma rýchlo prešla...

Po obvyklom predstavení poroty a skupiny, ktorá sprevádza interpretov na scéne, prešli moderátori Adela a Pyco k uvádzaniu jednotlivých piesní. Počas týždňa sa pravdepodobne konala dražba "mobíkov" (to sú tie malé postavičky, ktoré nás stále otravujú počas reklám). Výťažok mal ísť na charitatívne účely.

Šokovalo ma, ale akým spôsobom bola táto časť prezentovaná. V dokrútke pustili srdcervúci príbeh slobodnej matky, ktorej malá dcéra v priebehu pár mesiacov zomrie na rakovinu.

Áno, väčšina ľudí si také veci ani neuvedomí a je dobré na to upozorňovať. Ale dražbou nejakých predmetov a následným okázalým odovzdávaním peňazí na obrazovkách televízie?? To už naozaj utrpenie iných je len vecou emocionálneho prilákania diváka?? A budú teraz tí ľudia spokojnejší a odfajknú si políčko dobročinnosť niekde v hlave a bude sa im večer lepšie zaspávať?

Čo to znamená dobročinnosť? Znamená to dať niečo nezištne, pomôcť niekomu a NIČ za to nechcieť.

NIČ ani publicitu a kupovanie si morálneho kreditu.

NIČ ani ten pocit odfajknutej úlohy večer pred spaním.

Dobročinnosť má byť samozrejmosťou a ani by nás nemalo napadnúť, byť na seba hrdý. Malo by nás to naštartovať k ďalším aktivitám, ktoré môžu pomôcť niekomu, kto sa má ďaleko horšie ako sa máme my.

Čudujem sa budúcim hviezdičkám, že dokázali po zhliadnutí niečoho takého ešte spievať. A vedia oni vôbec čo to je? O čom vlastne boli tie dokrútky?? Nieje to alibizmus, keď určite každý z nich povie ako ho to mrzí a že je neuveriteľne rád že práve on mohol pomôcť? Vieme vôbec my o čom boli tie dokrútky?

Priznajme si otvorene kto z nás by sa sám od seba a ničím neprinútený chcel dozvedieť čo to znamená chemoterapia a ožarovanie...

Nechcem moralizovať. Ani mňa by to nenapadlo, keby som sám niečo podobné neprežil. Ale prežil som a je mi zle, na duši aj od žalúdka, keď vidím niečo takéto. Také bezostyšné kupovanie si divákov emóciami. Keď to máme možnosť vidieť v bulvárnom a nechutnom Reflexe, tak ma to až tak nahnevá, ale prosím nepchajte to ešte aj do relácii a nesnažte sa nás presvedčiť o tom ako Markíza a podobné "inštitúcie" myslia aj na ostatných, ktorí to nemajú jednoduché. Keby ste to mysleli úprimne tak tú dražbu urobíte, ale záznam z nej nemusíte nikomu ukazovať. Večer by ste zaspali šťastní, že ste pomohli a rozmýšľali by ste, čo by sa ešte dalo urobiť.

Na záver by som chcel len povedať, že okrem prvej série superstar, ktorú som pozeral takmer celú som túto Show sledoval veľmi zriedka.

Teraz už nebudem ani to.

 

 


Kto má pocit, že by chcel niečo urobiť, alebo sa niečo dozvedieť nech ide pred Vianocami pozrieť deti na detskej onkológii a nech sa s nimi porozpráva. Netreba veľké peniaze. Stačí ľudský kontakt.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar ide do civilu. O plánoch viac hovoriť nechce

Ministerka Saková predstaví nového šéfa polície v pondelok. Ohlasuje väčšie zmeny.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Bugár odmietol Fica, znepokojený nie je

Ako Most povedal, že nepodporí návrh Smeru.


Už ste čítali?