Prehľad správ

Autor: Andrej Krištúfek | 13.8.2008 o 19:34 | Karma článku: 1,98 | Prečítané:  574x

Alebo subjektívne vnímaná realita, ktorá obklopuje moju osobu. Možno aj vás.

Zo sveta:

 V Číne pokračujú Olympijské hry. Bežci behajú, plavci plávajú a tenisti vypadávajú.

Skoro som zabudol. Číňania majú zakázané jazdiť autom a kontaktovať sa s prišelcami. Keby niekoho ešte nebodaj napadlo nahlas vysloviť slovo „Tibet“ znamenalo by to dlhú karanténu v malej miestnosti plnej malých čínskych policajtov. Krajina, ktorá podporuje Mjanmarskú Juntu vo vraždení vlastných obyvateľov hladom, alebo inými spôsobmi, alebo posiela vyhladovaných Severokórejských utečencov späť na istú smrť si vylepšuje svetový image. Samozrejme NAŠA STV 3 nám to za 100 miliónov z našich vreciek ponúka. No nekúp to!

Rusko obsadilo Južné Osetsko a časť Gruzínska v rámci zachraňovania ruských občanov, ktorí ako sa neskôr ukázalo sú síce občanmi Gruzínska, ale majú zväčša občianstvo aj to Ruské. Hlavne že hnusná Amerika vždy sleduje len svoje koloniálne záujmy a ropu.

Skoro som zabudol. Náš premiér tieto snahy s bázňou sleduje. Bodaj by si aj on mohol niekedy v živote skúsiť potlačiť nejakú malú demokraciu...

Z domova:

HZDS a KDH nevedeli vysvetliť ako sa dostali k niektorým finančným čiastkam. KDH peniaze vrátilo, HZDS nie. SMER mlčí, SDKÚ tiež. Nemôžu predsa kritizovať niekoho za to, čo sa podarilo v minulosti aj im aj keď v menšom rozsahu.

Ministerka Tomanová sa rozhodla dotovať svojho spolustraníka sumou 400 000 000 SK. Pre tých, ktorým sa nechce rátať nuly ide o 400 miliónov. Nepochybne ide o „silný sociálny program“ a všetci okrem strany SMER sa zase raz mýlia. Musím uznať že minimálne slovo silný je na mieste.

Prístavný most je čiastočne uzavretý. Opravujú ho. Kto nemusí ísť do Bratislavy nech radšej na auto ani nepozerá. Najlepšie spravíte ak sa ostatným autám budete vysmievať, že do Bratislavy ísť musia.

Rómovia idú protestovať, lebo naleteli terajšej vláde a uverili, že sa zrazu všetci budú mať lepšie. Darmo z Ficových rečí sa momentálne najedia ešte menej ako z Miklošových grafov.

Na záver jedna perlička. Úrad pre verejné obstarávanie potvrdil vylúčenie troch výhodnejších ponúk z tendra na diaľničné mýto. V preklade dal zelenú spoločnosti, ktorá dala o 6 miliárd vyššiu ponuku ako spoločnosť, ktorá bola vylúčená pre „príliš nízku cenu“. To už aj Tomanová je oproti tomu len slabý odvar. Chceme predsa kvalitné mýto nie?

Dobrú noc a veľa elánu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar ide do civilu. O plánoch viac hovoriť nechce

Ministerka Saková predstaví nového šéfa polície v pondelok. Ohlasuje väčšie zmeny.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Bugár odmietol Fica, znepokojený nie je

Ako Most povedal, že nepodporí návrh Smeru.


Už ste čítali?