How can 1 234 787 people be so dumb?

Autor: Andrej Krištúfek | 5.4.2009 o 18:05 | Karma článku: 14,46 | Prečítané:  2207x

Tak nejak vyzeral titulok renomovaných amerických novín Daily mirror pri znovuzvolení Georga Busha za prezidenta. Uznávam, nedá sa to porovnávať už ani mandátom prezidenta na slovensku a v Amerike, ale nedá mi. Tí čo čakajú objektívny článok nech čítajú iné. Som sklamaný, znechutený a demotivovaný veriť, že Slováci sú národ, na ktorý mám byť hrdý.

zdroj: www.jazerokosice.skzdroj: www.jazerokosice.sk

Ja blázon som začal v kútiku duše veriť, že Slovensku svitá na lepšieho prezidenta, že ľudí už nebaví sledovať reality show z prezidentskej kancelárie režírovanú nacionalisticko-socialistickým premiérom.

Mýlil som sa.

Slováci zase raz volili podľa toho, kto sa viac bije do pŕs, kto viac robí poskoka nesprávnemu SMER-u a kto je väčší oportunista. Volili takého aký sú oni. Alebo lepšie povedané takého akými keby boli oni tak by chceli aby im to prešlo a boli úspešní.

Znovu zvíťazil komunista, mečiarovský privatizér, právnik, ktorý svojho času ignoroval ústavu, človek ktorý neustále prezlieka kabáty a je len obyčajnou politickou prostitútkou, ktorá dá najmocnejšiemu.

Pred piatimi rokmi bol "menším zlom". Dnes sme sa aspoň posunuli k tomu, že sme si mali z čoho vybrať. Pred piatimi rokmi mal múdry a vhodný kandidát 5,74%. Dnes aspoň 44,47%. Je tam teda badať určitý posun v zmýšľaní a kultúrnosti národa.

Neodpustím si ale otázku. To naozaj minimálne 40 % ľudí (rátam, že by zvyšné % získal tak či tak) volí podľa toho ako im to prikáže šéf "jednej strany"? To nemajú vlastný rozum? Nemajú čas prečítať si o každom kandidátovi jednu A štvorku? Nechcú sa naozaj "stať lepšími"?

Znie to ako klišé z billboardov, ale zvolením lepšieho prezidenta sa v očiach celého sveta naozaj môžme stať rešpektovanejšími partnermi. Nie len trpeným územím Európskej únie známym bryndzovými haluškami a šialeným premiérom.

Tak teda vyhral... Namiesto intelektuálky budeme mať pretekára. Namiesto otvorenosti bude triedenie médií. Namiesto konštruktívnej kritiky bude pritakávanie. Namiesto veľkého srdca bude vulgárnosť. Namiesto osobnosti, ktorá vie rozprávať a pritom hovoriť budeme mať človeka, ktorý ledva s chybami dočíta, čo mu niekto iný napísal.

Stratili sme možnosť mať dobrú prezidentku. A já blbec som dúfal...

Možno o päť rokov.

 

PS: Bodaj by sme na Slovensku mali viac Maďarov. Možno by to dopadlo inak.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Miliónové dotácie od Plavčana dostali aj pochybné firmy

Niektoré firmy, ktoré podporilo ministerstvo školstva, aby sa venovali vývoju a inováciám, nemajú s výskumom žiadne skúsenosti.

DOMOV

Odhalený sériový vrah patrí k najbrutálnejším

Muža zatiaľ obvinili, že týral svojho syna, no obvinenia by mali rozšíriť.

EKONOMIKA

Podmienky na získanie hypotéky sa opäť pritvrdili

Banky musia pri schvaľovaní hypotéky viac skúmať finančnú situáciu klientov.


Už ste čítali?