How can 1 234 787 people be so dumb?

Autor: Andrej Krištúfek | 5.4.2009 o 18:05 | Karma článku: 14,46 | Prečítané:  2213x

Tak nejak vyzeral titulok renomovaných amerických novín Daily mirror pri znovuzvolení Georga Busha za prezidenta. Uznávam, nedá sa to porovnávať už ani mandátom prezidenta na slovensku a v Amerike, ale nedá mi. Tí čo čakajú objektívny článok nech čítajú iné. Som sklamaný, znechutený a demotivovaný veriť, že Slováci sú národ, na ktorý mám byť hrdý.

zdroj: www.jazerokosice.skzdroj: www.jazerokosice.sk

Ja blázon som začal v kútiku duše veriť, že Slovensku svitá na lepšieho prezidenta, že ľudí už nebaví sledovať reality show z prezidentskej kancelárie režírovanú nacionalisticko-socialistickým premiérom.

Mýlil som sa.

Slováci zase raz volili podľa toho, kto sa viac bije do pŕs, kto viac robí poskoka nesprávnemu SMER-u a kto je väčší oportunista. Volili takého aký sú oni. Alebo lepšie povedané takého akými keby boli oni tak by chceli aby im to prešlo a boli úspešní.

Znovu zvíťazil komunista, mečiarovský privatizér, právnik, ktorý svojho času ignoroval ústavu, človek ktorý neustále prezlieka kabáty a je len obyčajnou politickou prostitútkou, ktorá dá najmocnejšiemu.

Pred piatimi rokmi bol "menším zlom". Dnes sme sa aspoň posunuli k tomu, že sme si mali z čoho vybrať. Pred piatimi rokmi mal múdry a vhodný kandidát 5,74%. Dnes aspoň 44,47%. Je tam teda badať určitý posun v zmýšľaní a kultúrnosti národa.

Neodpustím si ale otázku. To naozaj minimálne 40 % ľudí (rátam, že by zvyšné % získal tak či tak) volí podľa toho ako im to prikáže šéf "jednej strany"? To nemajú vlastný rozum? Nemajú čas prečítať si o každom kandidátovi jednu A štvorku? Nechcú sa naozaj "stať lepšími"?

Znie to ako klišé z billboardov, ale zvolením lepšieho prezidenta sa v očiach celého sveta naozaj môžme stať rešpektovanejšími partnermi. Nie len trpeným územím Európskej únie známym bryndzovými haluškami a šialeným premiérom.

Tak teda vyhral... Namiesto intelektuálky budeme mať pretekára. Namiesto otvorenosti bude triedenie médií. Namiesto konštruktívnej kritiky bude pritakávanie. Namiesto veľkého srdca bude vulgárnosť. Namiesto osobnosti, ktorá vie rozprávať a pritom hovoriť budeme mať človeka, ktorý ledva s chybami dočíta, čo mu niekto iný napísal.

Stratili sme možnosť mať dobrú prezidentku. A já blbec som dúfal...

Možno o päť rokov.

 

PS: Bodaj by sme na Slovensku mali viac Maďarov. Možno by to dopadlo inak.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar ide do civilu. O plánoch viac hovoriť nechce

Ministerka Saková predstaví nového šéfa polície v pondelok. Ohlasuje väčšie zmeny.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Bugár odmietol Fica, znepokojený nie je

Ako Most povedal, že nepodporí návrh Smeru.


Už ste čítali?