Predstava

Autor: Andrej Krištúfek | 23.2.2007 o 20:30 | Karma článku: 3,77 | Prečítané:  660x

Skúste si predstaviť, že ste vyštudovali strednú školu zdravotnícku. Máte devätnásť rokov a život plný ideálov pred sebou.

        Vo vašej krajine nie je veľa príležitostí na slušnejší zárobok v zdravotníckom sektore (čo nie je ťažké si predstaviť). Ste tak trochu dobrodružná duša a nevadí vám vzrušenie a neistota na cestách po zahraničí. Vaša priateľka vám povie o príležitosti dobre si zarobiť v exotickej krajine a vy neváhate a vydáte sa do Lýbie.

        Až do tohto momentu by bolo všetko v poriadku.

        Ohrozenie života je väčšie ako v iných krajinách, ale vy predsa máte rada výzvy. Samozrejme, že vám vaši rodičia vyvolávajú a posielajú listy s vetami plnými obáv a prosieb o skorý návrat domov, ale vám sa dobrodružstvo v slnkom zaliatej krajine páči.

        Jedného dňa sa zobudíte na to, ako sa vojaci dobýjajú do vašej izby a dozviete sa, že budete súdená za absurdný zločin. Vedomé a úmyselné nakazenie 426 lýbijských detí vírusom HIV. Skrátka krajina, ktorej chorých občanov ste prišli pomôcť zachraňovať vás obviní z ich ohrozovania.

        Vašim rodičom pukne srdce a vy ste vystavená extrémnemu tlaku zo strany polície, ľudu a celého systému. Žijete v strašných podmienkach. Po dôkladnom mučení ste sa priznali aj k tomu, že vaši rodičia sú americký židia s japonskými koreňmi a nepriateľskými úmyslami voči každému režimu, ktorému velí Muhammar Kaddáfí. Znásilnili vás toľko krát, že sa vám to už ani neoplatí počítať.

        Po dlhom čakaní ste sa dozvedeli váš rozsudok.

        Keď vám povedali, že zomriete ani to vami neotriaslo. Zobrali ste to ako súčasť života a skoro ste sa prichytili pri tom ako sa na to vykúpenie už tešíte. Vo svojich príčetnejších chvíľach si však uvedomujete, že jediné, čo vás môže zachrániť je medzinárodný tlak demokratického sveta. Skrátka čakáte čo sa stane. Cítite vlastnú bezmocnosť. Váš osud leží plne v rukách iných.

        A potom príde na oficiálnu návštevu krajiny, ktorá vás neprávom väzní, predseda vlády, ktorý by mohol prispieť svojou troškou a pritlačiť na diktátora. Je to Slovan tak ako vy.

        Od svojho obhajcu sa však dozviete že vás označil za páchateľku.

 

 

Chcem vysloviť hlbokú účasť s obeťami komunisticko-diktátorskému režimu a zároveň poľutovanie nad diplomatickými schopnosťami predsedu našej vlády.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar ide do civilu. O plánoch viac hovoriť nechce

Ministerka Saková predstaví nového šéfa polície v pondelok. Ohlasuje väčšie zmeny.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Bugár odmietol Fica, znepokojený nie je

Ako Most povedal, že nepodporí návrh Smeru.


Už ste čítali?