Plodná práca ministerských pracovníkov

Autor: Andrej Krištúfek | 22.3.2007 o 21:00 | Karma článku: 2,99 | Prečítané:  639x

Pred časom sa šírila informácia o zakázaní distribúcie nápojov obsahujúcich kofeín v areáloch škôl. Všetci si hovorili aký je to nezmysel a odmietli to zobrať na vednomie. Jediná zmena, ktorú sme postrehli bola vymenenie kávy v školskom automate za bezkofeínovú.

Dnes som sa však počas vyučovania dozvedel, že našu školu navštívila bližšie nešpecifikovaná komisia, čo malo za následok okamžité stiahnutie fľaškových a čo je najdôležitejšie aj čapovaných nápojov obsahujúcich mizivé množstvo kofeínu.

Strana obhajujúca zákaz predaja takýchto nápojov argumentovala tým, že kofeín je pre detský organizmus škodlivá látka a tiež zvýšeným výskytom detskej obezity.

Kofeín je látka, ktorá môže byť samozrejme v extrémne vysokých dávkach nebezpečná, ale to malé množstvo, ktoré sa nachádza napríklad v Kofole je prinajmenšom zanedbateľné. Chcel by som vedieť, koľko kávičiek denne vypijú ľudia na ministerstve školstva, ktorí tento skvelý nápad dostali.

Zvýšený výskyt obezity malých detí je svetovým trendom. Na Slovensku sa mu snaží byrokracia čeliť zakázaním nápojov s obsahom kofeínu. Prečo potom na pultoch zostali ostatné extrémne sladené nápoje ako Fanta, Sprite a iné?

Ďalším dôvodom na krútenie hlavou je fakt, že si v školskom bufete ako dospelý človek nemôžem kúpiť to prečo som tam prišiel. Už vidím ako skupinky študentov prechádzajú cez štvorprúdovú cestu (samozrejme bez prechodu) do nákupného strediska Apolo navštíviť Jednotu a nakúpiť si podľa vlastnej chuti, alebo čo je ešte úsmevnejšie do najbližšej krčmy na pivo. Veď keď už z tej školy vyjde, dá si rovno veľké pivo. Keď nie pre nič iné tak aspoň s pocitom rebélie.

Je skôr poľutovania hodné čím sa úradníci na ministerstve školstva zaoberajú namiesto toho aby sa snažili vyriešiť akútne otázky. Prečo napríklad máme učebnice iba na tisíc krát vyučované slovenské dejiny a svetové si musíme chodiť kupovať do Česka? Prečo sú platy učiteľov na tak nízkej úrovni, že keď chce nejaký riaditeľ zohnať angličtinárov musí naozaj použiť všetky možnosti vrátane sily osobnosti a apelovania na kolegiálne cítenie bývalých študentov? ("som z GJH teda som") Prečo máme osnovy staré a nebyť kreatívnych učiteľov tak na hodinách iba čítame časopis .týždeň? Prečo si na niektorých školách môžete odmaturovať bez akýchkoľvek vedomostí aj keď z odľahčenou peňaženkou?

Pokračovať už hádam ani nemá zmysel. Ako maturantovi mi už len zostáva veriť, že sa podobné zmeny nechystajú aj na vysokých školách. Alebo zakážeme predaj chipsov pre ich vysoký obsah soli, ktorý môže viesť k vysokému tlaku a upchávaniu ciev? 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stretol som desiatky posadnutých, tvrdí exorcista

Exorcista problémy nevyrieši, vraví psychiater.

KULTÚRA

O smrti speváčky The Cranberries špekulujú

Záhadným spôsobom zrušila aj koncert v Bratislave.

ŠPORT

Mal Sagan bojovať o víťazstvo? Dilemu Bory rozhodla smola kolegu

Na úvod Tour Down Under skončil tretí.


Už ste čítali?